kurumsal seo hizmeti

kurumsal-seo-hizmeti

Kurumsal Seo Hizmeti Nedir?

Kurumsal seo hizmeti, organik arama sonuçlarında kuruluşun hak ettiği yeri elde etmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür. Bu sayede arama trafiği, ilgili kurumun internetteki varlığı, potansiyel müşterileri ve organik arama sorgularından gelen satışları ölçülebilir bir şekilde artırmak mümkündür.

Kurumsal Seo Çalışmaları Neleri Kapsamaktadır?

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almanın avantajı malumdur. Her projeye başlamadan önce konu ile ilgili anahtar kelime çalışmaları yapılır. Bu sayede doğru arama kelimeleri ile sıralamaya girilmiş olur. Arama yoğunluğu yüksek olan anahtar kelimeler listelenmek ve gruplanmak suretiyle analiz edilir. Daha sonra içerik bu anahtar kelimelere göre optimize edilir.

Rakiplerin Pozisyonlarının Analiz Edilmesi

Arama yoğunluğunun yarısından fazlası ilk sıradaki sonuçlara dağıtılır. Bu, sıralamada yükselirken rakiplerin olacağı anlamına gelir. Rakiplerin pozisyonlarını analiz ederek rekabete girişmek doğru bir başlangıç noktası olacaktır.

On-Page Seo

Seo çalışmalarının en önemli noktalarından biri de site içi seo çalışmalarıdır. Anahtar kelimelerin optimize edilmesi suretiyle mevcut içeriklerin alaka düzeylerine bağlı kalınarak site içi link yapısı oluşturulur.

Sosyal Medyanın Gücü

Web sitesi otoritesini sağlayabilmek adına en etkili yöntemlerden biri sosyal medyanın gücünden faydalanmayı bilmektir. Arama motorları sosyal medyada nelerden bahsedildiği ile çok ilgilenirler. Kullanıcılarına her zaman kaliteli içerik sunma çabasında olan arama motorları, insanların sosyal medyada konuştukları her şeye önem verirler. Bu anlamda firmaların sosyal medyada bilinirliği çalışmaları son derece önemlidir.

Bir Seo Çalışması Olarak Backlink

Backlink kısaca sektör ile benzer konuları içeren, alanında güçlü web sitelerinden ilgili web sitesine link verilmesidir. Otorite olmuş web sitelerinden link almış web sitesi arama motorlarının dikkatini çekmektedir. Bu noktada aşırıya kaçmadan akılcı backlink çalışmaları yapmak sıralamada yukarılara tırmanmayı kolaylaştıracaktır.

benzer yazılar
seo-ajansi
seo ajansı

SEO Ajansı sitelerinizin hak ettiği yere gelmesini sağlamak adına gerçekleştirilen çalışmalar bütününü ifade etmektedir. SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilen...

seo-nasil-yapilir
seo nasıl yapılır?

SEO günümüzde internet sitelerinin daha üst sıralarda yer almak için çeşitli yöntemler uygulayarak daha bulunabilir olmasını ifade etmektedir. SEO işlemi kesinlikle profesyonel..

seo-adwords
seo mu adwords mü?

Sitenizin mevcut konumundan memnun değilseniz birçok yöntem arasından doğru seçimi yaparak çalışmalar gerçekleştirmeniz gerekiyor. SEO ve Adwords bu yöntem..