dijital pazarlama ajansı

dijital-pazarlama-ajansi-1

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Pazarlama sektöründe son yıllarda çokça kullanılan dijital pazarlama ajansı kısaca internet üzeri yapılan firma tanıtımı, iş sektörü ve marka tanıtımına aracılık yapıp alt yapısını hazırlayan şirketler olarak tanımlanır. Bunu içinde kullanılan araçlar bilgisayar, mobil telefonlar ve tablettir. Dijital pazarlama yöntemleri içerisinde e- ticaret, e- marketing ve on line satış terimleri bu pazarlama sisteminde ajansların dijital pazarlama dili olarak tanımlanmaktadır.

Ajans Olarak Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama sektöründe teknik ve reklam konusunda danışmanlık hizmeti yürüten ajanslar iş sektörünün reklam ve pazarlama işlerini profesyonelce yaparlar. Günümüzde yaptığınız işin kazançlı bir birikime dönüşmesi için bu ajanslar ile çalışmak gerekir. Dünyanın küçük olduğu internetin varlığı ile sabitlendi ve bu sebeple dünya ve ülke pazarlarında tanıtım artık dijital olarak daha kolay yeter ki doğru ajans ile çalışılsın.

Dijital Pazarlama Ajansı

Geleceğin nasıl geleceği konusundaki belirsizliklerin son bulduğunu nokta “internet” olarak ifade ediliyor.

Gelecekte hem bireysel hem de kurumsal olarak herkesin internette olma zorunluluğu birçok kişi tarafından biliniyor. Gerek ürün ve hizmetler gerekse de kampanyaların hedef kitleye ulaştırılması, farkındalık sağlanması gibi pek çok faktör dijital pazarlama olarak ifade edilebilir. Bu hizmeti üreten şirketler ise dijital pazarlama Ajansı olarak adlandırılır.

İnternet dünyasına her geçen gün daha fazla kişinin katıldığını rahatlıkla fark edebiliyoruz. Yeni alınan “domain” ve “hosting” hizmetleri bu ifadenin destekleyici kanıtları arasında yer alıyor. İnternette yerini alan kişi ve kurumlar geleceğe yönelik oldukça mantıklı bir adım atmış oluyor.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre 20 yıl sonrasında alışveriş, tanıtım, hizmet, bilgi edinme gibi pek çok konuda ilk tercih internet olacak. Günümüzde pek çok kişinin internet üzerinden alışveriş yapması, fiyat öğrenmesi, hizmet satın alması gibi durumlar incelendiğinde internetin hayatımızın içerisinde çok derin bir yer edindiğini kolayca anlayabiliyoruz.

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital Pazarlama yukarıdaki durumlar incelendiğinde şöyle açıklanabilir; dijital kanallar aracılığıyla gerçekleştirilecek operasyonların tamamıdır. En kısa ve net ifadelerle böyle bir açıklama yapılması mümkündür. Hedeflediğiniz kitleye sesinizi duyurma ve onları haberdar etme olarak ifade edilebilecek bu durum Dijital Pazarlamanın temel unsurları arasında yer alıyor. Dijital pazarlama işinin bir diğer ayağı SEO olarak bilinir ve ikisi bir arada yürütüldüğünde oldukça verimli sonuçlar doğurur. Çünkü dijital pazarlama farklı kategorilerden çalışmaları birlikte sürdürmeyi gerektiriyor. Arama motorlarına yönelik optimizasyon çalışmalarıyla ulaşılabilirliğin artırılmasını hedeflemelisiniz. Bu konuda SEO uzmanı tarafından erişebilirliğinizi artıracak çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Dijital pazarlama farklı kategorilerde yer alan çalışmalar bütünü olarak belirtilebilir. Bu çalışmaların tamamı birbiriyle senkronize olarak sürdürülmelidir. Ayrıca tüm çalışmalar SEO uzmanı kontrolünde ilerlemeli ulaşılabilirliğin üst düzeyde olduğundan emin olunmalıdır. Dijital pazarlama denilince akla ilk gelenler;

Ulaşılabilirlik

Direkt olarak hedefiniz ne ise ona ulaşılmasını sağlamaktır. İnternet sitenizin yada sitelerinizin ilgili arama terimlerinde üst sıralarda çıkmasını sağlayarak kişilerin sizden haberdar olmasını sağlamak olarak belirtilebilir.

Sosyal Medya

İnternetin önemli kısmını oluşturan Sosyal Medya da yerinizi almanız gerekiyor. Gün içerisinde milyonlarca kişinin etkin olarak yer aldığı platformlarda doğru stratejiler kullanarak Sosyal Medya yönetimini başarılı bir şekilde sürdürmelisiniz.

Mailing

En eski dijital pazarlama yöntemleri arasında yer alıyor. Kişilerin e-posta adreslerine ilgili bilgilerin, tanıtımların veya açıklamaların gönderilmesi olarak ifade edilebilir. Standart metinler yerine dikkat çekecek, kişinin sonuna kadar okuyabileceği ögelerin ve görsellerin yer aldığı mail şablonlarına ihtiyaç duyulacağını bu noktada hatırlatmak gerekiyor.

benzer yazılar
sosyal-medya-yonetimi-nasil-yapilir-2
sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal medya geçtiğimiz yıllarda hızla işletmelerin hayatına girmiş gerek pazarlama gerekse satış alanlarında görmezden gelinemeyecek seviyelerde kendisine yer edinmiştir.

seo-danismani
seo danışmanı

Sitelerinizin aramalarda üst sıralarda yer alması için SEO kurallarına uygun olarak yapılandırılması gerekiyor. Google algoritmasına uygun olarak...

seo-hizmeti-fiyatlari-2
seo hizmeti fiyatları

Fiyat ve tarifelerden önce seo nedir ve hangi hizmetlerden oluşmaktadır? Sorusunda cevap vermemiz gerekir.