seo hizmeti fiyatları

seo-hizmeti-fiyatlari-1

Fiyat ve tarifelerden önce seo nedir ve hangi hizmetlerden oluşmaktadır? Sorusunda cevap vermemiz gerekir.

SEO Nedir?

Google, Yahoo ve Bing gibi birçok arama motorlarında en üst sırada olmak için yapılan ve günden güne artan işlemler bütününe SEO denir. Hangi amaçla kurulmuş olursa olsun bireyler ve şirketler etkili bir kimlikleri için web sitesinin popüler olmasını ister. Ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik SEO işlemleri uygulanır. “SEO” kelimesi İngilizce ‘’Search Engine Optimization’’ kelimesinin kısaltılmasıyla oluşturulmuştur. Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO Hizmetleri Aşamaları:

SEO hizmetlerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. SEO hizmeti sunan danışmanlık merkezleri arasında bile farklı hizmetler görmek mümkün. Aşağıda bazı SEO hizmetleri yer almaktadır.

Anahtar kelimeleri analizi sayesinde en uygun kelimeleri oluşturma,

Teknik olarak site deneyimi ve geliştirilmesi,

Site içi SEO hizmetlerini dizayn etmek,

Site içi ve dışı içerik ve makale hizmetleri vermek,

Sosyal medya ve site entegrasyonu ve aktiviteleri belirlemek,

Lokal SEO hedefleri oluşturmak

Adres saptama ve haritada konum belirleme çalışmaları

Ticari amaçlı siteler için e-ticaret hizmet, ürün ve strateji çalışmaları belirlemek,

Müşteri bazlı optimizasyon çalışmaları,

Link İnşa etmek ve SSL Optimizasyonu yapmak

Ayrıntılı raporlama hizmetleri vermek,

Mobil site için SEO hizmetleri planlamak,

Yenilikleri önceden analiz edebilme ve optimizasyon yapmak,

Kullanıcı verilerini analiz etmek,

Ticari siteler için sepet ve müşteri analizlerini raporlamak

Yatırım geliştirme ve kar hesaplama analizleri.

SEO Fiyatları

SEO Paketleri ve Fiyatları

SEO hizmetleri aylık 750 TL ile başlayarak 10.000 TL arası değişmektedir. Müşterilere üç farklı paket sunmaktadır. Ancak SEO hizmeti fiyatları birçok ayrı özelliklere göre değişmektedir. SEO danışmanlık şirketleri kendi web sitelerinde fiyatlarla ilgili ayrıntılı tablolar sunmaktadır.

Paket içerikleri yukarıda örnek verdiğim SEO hizmet içeriğinin olup olmaması veya hizmetin seviyesine göre belirlenmektedir. Her danışmanlık paketlerine farklı adlar verse de mantıken ‘’normal’’, ‘’gümüş’’ ve’’ altın’’ paket olarak düşünebilirsiniz. Hizmet aboneliği aylık ve yıllık olarak da ayrıca sunulmakta seçtiğiniz hizmet süresinin uzun olma durumuna göre de daha avantajlı olmaktadır. SEO hizmeti talep edilen sektöre göre de farklı ücretler belirlemektedir. Ticari amaçlı sitelerde ürünler, sepet ve müşteri hesabı varsa fiyat daha çok artmaktadır. Yani bir web sitesinde ne kadar ayrıntı varsa SEO hizmeti bedeli de artmaktadır.

benzer yazılar
seo-nasil-yapilir
seo nasıl yapılır?

SEO günümüzde internet sitelerinin daha üst sıralarda yer almak için çeşitli yöntemler uygulayarak daha bulunabilir olmasını ifade etmektedir. SEO işlemi kesinlikle profesyonel..

seo-uzmani
seo uzmanı

SEO uzmanı, Google aramalarında üst sırada yer almanızı ve sitenizin kuruluş amacına uygun hareket ederek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

adwords-reklamlari
adwords reklamları maliyetli mi?

Google tarafından geliştirilen Adwords oldukça karmaşık bir algoritmaya sahiptir. Kullanıcıların bu algoritma ile uğraşmadan basit bir ara yüz tasarımı ile...