sosyal medya yönetimi fiyatları

sosyal-medya-yonetimi-fiyatlari

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat

Sosyal medya; internetin ve uygulamaların yaygınlaşmasına paralel hızda hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Özellikle pazarlama, satış ve hizmet sektörleri için şirket stratejilerine kadar uyarlanması zorunlu bazı yenilikleri de beraberinde getirmiştir. Sosyal medya yönetimi başlığında toplanan bu ihtiyaç; kurumların imajlarını, hedef pazarda konumlandırılmasını ve daha çok satış yapmasını sağlayacak şekilde sosyal medya kanallarının kullanılmasını ifade etmektedir. Bu durum her kurum ve kuruluş için fazlasıyla geçerlidir. Hatta artık kriz durumlarında ülkeler bile kriz yönetimlerine sosyal medya hesaplarından müdahale etmektedirler.

Sosyal Medya Yönetim Firmaları Ne Yapar?

Sosyal medya yönetimi; kurum ve kuruluşların hedef pazar seçimi, pazara hitap edilmesi, uygun içeriklerin hazırlanması, sosyal medya kanallarının düzenlenmesi gibi konuların tek çatı altında toplanmasıdır.

Bu konularda uzman görüş ve destek almak isteyen şirketler danışmanlık şirketi şeklinde sosyal medya yönetim firmalarından yardım alırlar. Bu firmalar yaptıkları hizmetler karşılığında belli bir ücret talep etmektedirler. sosyal medya yönetimi fiyat aralığı da verilen hizmet çeşitliliğine göre değişmektedir. Yaptıkları işler arasında yukarıda sayılanlara ek olarak içeriklerin ve metinlerin oluşturulması, sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapılması, müşteri panelinin açılması, müşteriye telefon veya mail kanalıyla ulaşılması, raporların sağlanması, içeriklerin düzenlenmesi, rakip analizleri gibi konular bulunmaktadır. Ayrıca sosyal medya yönetim firmaları size, kurumsal kişiliğinizi ve marka isminize yakışır pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve hedef pazarda konumlandırma konusunda da uzmandırlar.

Sosyal Medya Yönetim Firmalarının Ücretleri

Sosyal medya yönetimi için bütçe ayırmayan ve kendisi bu işi üstlenen firmaların sosyal medya yönetim firmaları kadar başarı sağlayamayacakları oldukça açıktır. Çünkü kaba tabirle hastag oluşturmak için para ayıramayacağını söyleyen çağın gerisinde kalmış firmalar daha da geride kalmaya mahkûmdurlar. Bu sebeple mutlaka bütçe ayrılması gereken alanlardan birisi sosyal medya yönetimidir. Bu işin uzmanlarından istediğiniz yardımın ne olduğuna, ne kadar süreyle devam edeceğine ve neleri içereceğine göre değişmekte olduğundan ortalama bir ücretten bahsetmek zordur. Firmamıza taleplerinizi iletip sosyal medya yönetimi teklifi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları

benzer yazılar
sosyal-medya-ajansi-2-min
sosyal medya ajansı

Günümüzün en etkili platformları arasında yer alan sosyal medya doğru kullanıldığı takdirde milyonlarca kişiye ulaşmanıza...

adwords-hesap-yonetimi
adwords hesap yönetimi

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google üzerinde reklamlarınızın görünmesi internet sitenize daha fazla kişinin erişmesini sağlaya...

kurumsal-seo-hizmeti-1
kurumsal seo hizmeti

SEO kelime anlamı itibarıyla “Search Engine Optimization”, Türkçe karşılığı olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamını taşır. Web sitesi içeriklerinin arama motoru için optimize edilmesi demektir. Kullanıcıların herhangi bir ürün ya da hizmet hakkında bilgi almak için arama yaparken kullandıkları anahtar kelimeler kurumsal seo hizmeti kapsamında araştırılarak en kesin sonuca ulaşılır.