seo çalışmalarının etki süresi nedir?

seo-calismasi-1

Sitelerin üst sıralara çıkmasına katkı sağlayacak bir dizi çalışmaların genel adı SEO olarak bilinmektedir. Aramalarda üst sıralarda yer almak daha fazla kullanıcıya ulaşmayı mümkün kılmaktadır.

Ayrıca daha fazla kullanıcıya ulaştıkça Google tarafından daha olumlu olarak değerlendirilerek yerinizi sağlamlaştıracaksınız. Durum böyle olunca SEO çalışmalarına verilen önem giderek artıyor. Gerçekleştirilecek işlemler başarılı bir şekilde uygulandıktan sonra artık “kuluçka dönemi” adı verilen dönemde sakince beklemek gerekiyor. Peki SEO çalışmaları ne kadar sürede etki eder bunun açıklamasını yapalım.

SEO ile ne kadar zamanda yükselirim sorusunun yanıtını şöyle verebiliriz; gerçekleştirilen çalışmaların kalitesine paralel olarak bir süre belirtmek gerekiyor. Örnek vermek gerekirse; Google tarafından pozitif olarak algılanan ve her gün yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir internet sitesinden backlink almanız durumunda sitenize geri dönüşü 7-18 gün içerisinde olacaktır.

Bunun dışında standart olarak belirtilebilecek bir internet sitesinden backlink almanız durumunda 14-25 gün içerisinde sonuç almaya başlarsınız. Ama bu noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Gerçekleştirilecek her backlink faaliyetinin sitenizi yükseltmesi maalesef mümkün değildir. Başarılı bir araştırma sürecinin ardından doğru yöntemlerle gerçekleştirilen operasyonlar başarılı sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle sadece kaliteli siteden backlink almaya çalışılması doğru değildir. Aynı zamanda kendi sitenizin SEO anlamında kusursuz olması gerekiyor. Çok yönlü bir çalışma olacağını unutmamalısınız.

SEO çalışmasının etki süresini ölçmek için sitenizin SEO çalışmasından önceki verilerini ve sonraki verilerini gün gün takip etmeniz gerekiyor. Gerçekleştirilen SEO çalışmasından yukarıdaki tarihler geçmesine rağmen verim alamadıysanız burada dikkat etmeniz gereken birkaç nokta olacaktır. İlk olarak çalışmanın doğru olarak yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. Sitenizin SEO anlamında sorunsuz olduğundan emin olmalısınız. Sitenizin erişime açık olduğundan emin olmalısınız. Eğer bu konularda herhangi bir problem yoksa gerçekleştirilen işlem yetersiz olabilir. Yani sadece 1 siteden backlink almak sizleri yukarı taşımaya yetmeyebilir. Bu işlemi daha geniş çerçevede 10 katı site ile değerlendirin. Ardından yeniden beklemeye başlayın. Belirtilen süreler içerisinde etkileşim olmazsa herhangi bir yerde hata yapıyorsunuz demektir.

benzer yazılar
profesyonel-seo-hizmeti
profesyonel seo hizmeti

SEO hizmeti profesyonellik ve ciddiyet gerektiren işlemler dizisidir. Profesyonel SEO hizmeti alarak amacınıza ulaşabilirsiniz.

seo-hizmeti-nedir-2
seo hizmeti nedir?

Türkçe ye arama motoru optimizasyonu olarak çevrilen sistem, İnternet arama motorlarında aranan sözcükleri belirli kriterlere göre sıralayarak anahtar kelimeye uyan aramaların daha üst sırada listelenmesi prensibine dayalı olarak çalışıyor.

seo-hizmeti
seo

Sitelerinizin arama motorları tarafından doğru olarak değerlendirilmesi için bazı kriterlere sahip olması gerekiyor. Bu kriterlerin tamamı arama...