seo trendleri

dijital-pazarlama-seo-trendleri-1

Dijital Pazarlamayı Etkileyecek SEO Trendleri

Dijital pazarlama günümüzdeki işlerle büyümesiyle birlikte artık arama motoru optimizasyonu yani SEO rolünüde üstlenmeye başladı. SEO, insanların sizin web sitenize, bloğunuza, makalelerinize ve içerik şablonlarınıza ulaşmakta büyük rol oynamakta. Mesela artık Google'ın kurallarına göre oynamazsanız web trafiğinizin mahvolduğunu izleyebilirsiniz.

En başarılı pazarlamacılar google tarafından yapılan en son algoritma değişikliklerini takip ederek müşterilerinin içeriklerinin her zaman görünür olmasına özen göstermektedirler. Bizim de işimiz bu olduğu için her zaman gözümüz Google'da. Tecrübemizle birlikte vizyonumuzu karıştırıp bizim tarafımızdan bu sene SEO konusuna damga vuracak trendleri sizle paylaşmak istedik. Hadi bir göz atalım.

Ses Aramaları

Siri ve Google Asistan gibi sanal asistanlar dahil olmak üzere yapılan sesli aramalar organik arama sonuçları hakkında öneriler sunmakta. Keywordlerinizi konuşma cümleleri olarak optimize etmenin sizi uzun süreli bir başarıya ulaştırması çok olası artık. Birinci çıkacak sonuçlar en arama yapılırken kullanılan cümleye en yakın olan siteler gelecektir. Yavaş yavaş artık insanlar elleriyle yazarak aramak yerine ses etkileşimi ile aramaya alışcaklar. Yani yakın gelecekte keywordlerinizi aynı zamanda sesli aramalar için optimize etmenizde fayda var.

Video Etkileşimi

Videolarla etkileşim kullanıcılar arasında oldukça trendleşmeye başladı. Daha hızlı internet ile kullanıcı dostu sosyal medyalar ve akıllı telefonlar video içeriklerin popüleritisini arttırmakta. Arama motorları zamanla bu trendi farkedecektir ve bu video etkileşimine yatkın siteler ödüllendirilecektir. Öngörülerimize göre yakın zamanda video ve fotoğraf aramaları için sağlam geliştirmeler gelecektir arama motorları tarafından.

Güvenilirlik

Bir çok şirket artık yalan haberleri kabul ederek sitelerine koymakta. Sadece haberde değil iyice saçmalanmış makaleler, kaynağı belli olmayan içeriklerde koyulmaya başladı. Yavaş yavaş bu tarz içeriklere sahip siteler arama motorlarının gözünde düşmeye başladı. En basitinden a bir haber sitesi düşünelim 10 dakika önce girilen bir haber 1 gün sonra asılsız olduğu için kaldırılıyorsa sitenin arama motorları gözünde değeri düşmektedir.

Mobil Öncelikli Algoritma

SEO uzmanları artık mobile öncelik vermek durumunda kalmakta. Google'ın en basitinden telefondaki performansı öncelik olarak belirlemesi bunu gösteriyor. Artık arama motorları sadece yazılara değil sitenin geneline bakmakta. Mobildeki hızı görünüşü dahil herşeye dikkat edilen siteler daha başarılı olacaktır.

Sosyal Medya Aramaları

İnsanlar hızla sosyal medya platformlarını arama motoru yerine kullanmaya başladılar fakat tabiki hala arama motorları bu işte kral. Arama motorlarının yanı sıra ikinci basamakta sosyal medya platformları var diyebiliriz. Bu trend büyüdükçe sosyal medya platformları içinde organik bir optimizasyon gerekli olacaktır diyebiliriz.

Etkili Pazarlama ve Bağlantı Oluşturma

Bir çok endüstride artık link pazarlama sistemi çok önemli hale gelmiş bulunmakta. Direkt konuşmalardansa etkili pazarlama daha yüksek seviyede bağlantılar oluşturabilir ve sitenin değerini hizmeti ve ürünü için daha yükseğe taşıyabilir.

Bilinçsiz Firmalar

Sizi 10 adım daha ileri taşıyacak şey nedir biliyor musunuz? Sizin bunu okuyor olmanız. Rakiplerinizden kaç tanesi bunları biliyor? Kaç tanesi sizin gibi reklam yapabilecek? Kaç tanesi bundan aylar sonra müşteri portfoyu olarak sizle yarışabilecek? İşte size hayatınızın fırsatı. Biliyoruz ki artık çok popüler fakat bilinçsiz şekilde yapılan işler pek kaktı sağlamayacaktır. Burada sizi biz ileri taşıyacağız. Çözüm ortağınız olarak size diğerlerinden 10 adım daha ilerde olma fırsatı sunuyoruz!

benzer yazılar
adwords-hesap-yonetimi
adwords hesap yönetimi

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google üzerinde reklamlarınızın görünmesi internet sitenize daha fazla kişinin erişmesini sağlaya...

seo-danismani
seo danışmanı

Sitelerinizin aramalarda üst sıralarda yer alması için SEO kurallarına uygun olarak yapılandırılması gerekiyor. Google algoritmasına uygun olarak...

sosyal-medya-yonetimi-firmalari-kapak
sosyal medya yönetimi firmaları

Sosyal medya yönetimi; firmaların sosyal medya hesaplarını kurumsal kimliklerine katkı sağlayacak veya kriz anında yardımcı olacak şekilde etkin ve yararlı kullanabilmesi süreçlerinin tamamıdır.