sosyal medya yönetimi firmaları

sosyal-medya-yonetimi-firmalari-1

Sosyal Medya Yönetimi Firması

Sosyal medya yönetimi; firmaların sosyal medya hesaplarını kurumsal kimliklerine katkı sağlayacak veya kriz anında yardımcı olacak şekilde etkin ve yararlı kullanabilmesi süreçlerinin tamamıdır. Sosyal medyanın olmadığı bir pazarlama ve satış süreci düşünülemediğinden bu süreçleri yönetmek ve firmaya katkı sağlaması yönünde yönlendirmek gerekecektir. Bu anlamda profesyonel destek almak isteyen firmalar ise sosyal medya yönetimi firmaları ile birlikte çalışmaktadırlar.

Sosyal Medya Yönetimi Firmaları Ne Yapar?

Sosyal medya yönetim firmaları; kurumların sosyal medya yönetimi için yardımcıları ve danışmanları niteliğindedir. Bu firmalar sizin için hedef pazarın analizini, pazarın bölümlendirilmesini, uygun içeriklerin hazırlanmasını ve rakiplerin durumunu analiz ederek en uygun stratejiyi belirleyeceklerdir. Bir strateji belirlenmeden önce hitap edeceğiniz pazarın demografik, kültürel veya farklı kriterlere gör analiz edilmesi ve hedef kitlenizi uygun olup olmadığı araştırılmalıdır.

Uygulayacağınız içerik uygun hedef kitle ile birleştirilmediğinde boşa gidecektir. Ya da pazar doğru şekilde seçilse bile içerikler pazara hitap edecek şekilde olmadığında yine emekler boşa gidecektir. O yüzden sosyal medya yönetimi bir süreçtir. Ürün ve firmanın pazardaki konumlandırmasının yerinde ve kuruma katkı sağlayacak şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Bu birleşenlerin bir araya getirilmesi işlemine de sosyal medya yönetim firmaları önderlik etmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Firmaları Ücretleri

Sosyal medya yönetim firmaları kurumların amaçlarına ulaşabilmek için uyguladıkları yöntemlere göre ve kurumun ihtiyacı olan sosyal medya stratejisine göre paketler oluşturmuşlardır. Bunların içerikleri birbirinden oldukça farklıdır. Genel anlamda sağlanan hizmetler şirkete özel metinlerin oluşturulması, markanın sürekli tanıtımı, içeriklerin logolu hazırlanması, hastaglerin oluşturulması, içerik oluşturma, sosyal medya hesaplarınızın paylaşım kontrolü, hedef pazardaki müşteriye telefon veya mail yoluyla da ulaşım sağlama, sosyal medya performans raporları, müşteri paneline erişim olarak sayılabilir. Bunlardan hangisini, ne kadar süreyle ve ne sıklıkta kullanmak istediğinize göre fiyat teklifleri almanız mümkündür. Genel anlamda fiyatlar abonelik sürenizin uzunluk ve kısalığına göre de değişmektedir. Ortama rakamların aylık 750 TL ile 8000 TL arasında olduğu söylenebilir. Uzman kadrolarla çalışmak istedikçe fiyatlarda doğru orantılı şekilde artmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Firmaları

benzer yazılar
sosyal-medya-ajansi-2-min
sosyal medya ajansı

Günümüzün en etkili platformları arasında yer alan sosyal medya doğru kullanıldığı takdirde milyonlarca kişiye ulaşmanıza...

adwords-reklamlari
adwords reklamları maliyetli mi?

Google tarafından geliştirilen Adwords oldukça karmaşık bir algoritmaya sahiptir. Kullanıcıların bu algoritma ile uğraşmadan basit bir ara yüz tasarımı ile...

seo-uzmani
seo uzmanı

SEO uzmanı, Google aramalarında üst sırada yer almanızı ve sitenizin kuruluş amacına uygun hareket ederek daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır.