seo nasıl yapılır?

seo-nasil-yapilir-1

SEO günümüzde internet sitelerinin daha üst sıralarda yer almak için çeşitli yöntemler uygulayarak daha bulunabilir olmasını ifade etmektedir. SEO işlemi kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bunun sebebi; yanlış yöntemler sitelerin daha alt sıralara düşmesine hatta aramalarda hiç görünmemesine neden olabilir. Doğru yöntemler kullanıldığında ise sitenizin rakiplerinin önüne geçmesi mümkündür.

Peki SEO nasıl yapılır, SEO yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? En çok merak edilen konular arasında yer alan SEO nasıl yapılır sorusuna değinerek ilerleyelim. SEO yapmak için öncelikle bu konuda yeterli bilginizin olduğundan emin olmalısınız. SEO dediğimiz şey tek bir şey değildir. Birden fazla durumun başarılı bir şekilde kombine edilmesini ifade etmektedir. Farklı bir ifade ile SEO puzzle gibidir, tüm parçaların doğru olarak yerleştirilmesi ile sonuca ulaşabilirsiniz. Bir parça bile hatalı olursa puzzle amacına ulaşamaz. İşte tam bu noktada profesyonellik devreye giriyor. Şimdi birkaç SEO yönteminden bahsederek devam edelim.

SEO İÇERİDEN BAŞLAR

SEO nasıl yapılır sorusuna ilk olarak kendi sitenizden başlamalısınız yanıtı verilebilir. Sitenizdeki tasarım ve görseller Google tarafından belirlenen değerlere uygun olmalıdır. Sitenizdeki makalelerde “anahtar kelime” kullanmalısınız. Bu anahtar kelimeleri seçerken çeşitli analizler yapmalı ve sitenizi üst sıraya taşıyacak olanları seçmelisiniz. Makaleleriniz en az 300 kelime olmalıdır. Bunun sebebi Google daha uzun makalelerin daha çok bilgi verdiğini düşünüyor. Ve benzer konularda daha uzun makaleleri daha üst sırada sunuyor.

BACKLİNK

SEO nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz bir başka yanıt ise Backlinklerdir. Backlink en sade tanım ile başka siteden kendi sitenize link yönlendirme olarak ifade edilebilir. Backlinkler kaliteli sitelerden olmalıdır. Çünkü Google tarafından bu yönlendirmeler oldukça ciddiye alınıyor. Bu ciddiyet sonucunda sitenin kaliteli olması sizin sitenize bir nevi referans olması gibi düşünülebilir. Kaliteli bir siteden yapılan yönlendirmeler Google için daha değerlidir. Backlink alacağınız siteyi belirlerken sitenin mevcut durumunu iyi değerlendirmelisiniz. O sitenin Google tarafından nasıl algılandığını iyi araştırmalısınız ki sitenize backlinklerin faydası olsun. Spam olarak algılanan bir siteden Backlink almak sizin sitenize katkı sağlamayacak, hatta sitenizin de spam olarak algılanmasına neden olabilecek riski beraberinde getirecektir.

benzer yazılar
dijital-pazarlama-seo-trendleri
seo trendleri

Dijital pazarlama günümüzdeki işlerle birlikte büyümesiyle birlikte artık arama motoru optimizasyonu yani SEO rolünüde üstlenmeye başladı. SEO, insanların sizin web sitenize, bloğunuza, makalelerinize ve içerik şablonlarınıza ulaşmakta büyük rol oynamakta. Mesela artık Google'ın kurallarına göre oynamazsanız web trafiğinizin mahvolduğunu izleyebilirsiniz.

kurumsal-seo-hizmeti-1
kurumsal seo hizmeti

SEO kelime anlamı itibarıyla “Search Engine Optimization”, Türkçe karşılığı olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamını taşır. Web sitesi içeriklerinin arama motoru için optimize edilmesi demektir. Kullanıcıların herhangi bir ürün ya da hizmet hakkında bilgi almak için arama yaparken kullandıkları anahtar kelimeler kurumsal seo hizmeti kapsamında araştırılarak en kesin sonuca ulaşılır.

seo-hizmeti-veren-firmalar-3
seo hizmeti veren firmalar

SEO, web sitelerini üst sıralara çıkarmak isteyen kişi ya da kurumların ihtiyacıdır. Günümüzde bunun için bir sürü firma vardır. Bu seçenek çokluğu ise kişileri ve kurumları oldukça zorlamaktadır.